Vastavalt Riigikogus vastu võetud raamatupidamise seaduse muudatustele saab alates 1.juulist avaliku sektori üksustele saata üksnes e-arveid.

Selleks, et toetada e-arvetele üleminekut, võimaldab riik e-arvete edastamiseks ja vastuvõtmiseks kasutada raamatupidamistarkvara E-arveldaja. Avaliku sektori üksustele saab e-arveid E-arveldaja kaudu saata tasuta, piiramatus koguses ja tähtajatult. E-arveldaja asub ettevõtjaportaalis https://www.rik.ee/et/e-arveldaja. E-arveldajat puudutavate küsimuste korral abistab teid Registrite ja Infosüsteemide Keskus, e-arvetele ülemineku ja kasutamise osas annab selgitusi Rahandusministeerium.

 

Vali oma ettevõttele sobiv e-arvete operaator

E-arvete saatmiseks tuleb sõlmida leping operaatoriga. E-arvete operaatoreid on Eestis mitmeid ning nende infosüsteemid on omavahel ühenduses. Standard Books toetab 4 e-arvete operaatorit: Omniva, Fitek, Envoice ja Telema. See tähendab, et saate vabalt valida endale sobivaima operaatori ning Standard Booksi äritarkvara saab e-arvete genereerimise, saatmise ja vastuvõtmisega suurepäraselt hakkama.

 

E-arvete saatmise mahud on jõudsalt kasvanud. Täna liigub Standard Booksi kaudu ligi 70 000 e-arvet kuus ning see arv kasvab hoogsalt.

 

Standard Booksi äritarkvara seadistamine on e-arvete saatmiseks ja vastuvõtmiseks väga lihtne. Selleks on olemas detailsed juhised ja näitlikud videod. Kui keegi peaks siiski seadistamisega hätta jääma, aitab Excellenti kasutajatugi.

 

Excellenti meeskond julgustab kõiki e-arveid kasutama. See ei ole sugugi nii keeruline, kui esmapilgul tunduda võib. E-arvete kasutuselevött lihtsustab oluliselt ettevõtja ja raamatupidaja elu, seda eriti neil ettevõtetel, kes saadavad iga päev välja kümneid ja sadu arveid. Lõppude lõpuks on e-arvete puhul väga raske leida ratsionaalset pöhjust, miks peaks nende kasutuselevöttu edasi lükkama.

 

Võta meiega ühendust +372 669 1113 või info [at] excellent.ee.

 

Standard Books ühes paketis rohkelt vöimalusi

Standard Books äritarkvara võimaldab fikseeritud kuutasu eest hallata kuni 200 ettevõtte äritegevust. Selleks on kohe kasutusvalmis 20 moodulit, sealhulgas raamatupidamine, müügihaldus, hooldusteenindus, logistika, kinnisvarahaldus kliendihaldus, tootmine ja mitmed teised vahendid ärianalüüsiks ning ettevõtte juhtimiseks. Paketi kuutasu on 99 eurot, mis sisaldab kahte samaaegset kasutajat. Vaata lähemalt www.excellent.ee.

 

Tutvu Standard Books äritarkvara vöimalustega, selleks sisesta oma andmed siin lehel ja saadame Sulle prooviversiooni lingi.