Vastuvõtt

Erialade tutvustus

Tallinna Lasnamäe Mehaanikakool on 1.septembril 1971. aastal asutatud riiklik kutseõppeasutus.

Mehaanikakoolist on kujunenud regionaalne kutseõppeasutus, kus on loodud kaasaegsed õppimisvõimalused esmase kutseõppe ja täienduskoolituse läbiviimiseks. Kooli strateegia kujundamine ja selle elluviimine baseerub riiklikult eraldavatel ressurssidel ning on kooskõlas üldise hariduspoliitikaga ja seda reguleerivate normdokumentidega.

Koolis tähtsustatakse tööandjate usalduse hoidmist. Alates 2005. aastast on koolil ISO 9001 ja 2012.aasta kevadest ISO 14001 sertifikaat. Läbi kvaliteedi- ja keskkonnapoliitika järgimise ja integreeritud juhtimissüsteemi rakendamise tagatakse huvipoolte, õiguslike ja muude nõuete täitmine ning juhtimissüsteemi ja protsesside pidev parendamine.

Ainukese koolina vabariigis on kool sertifitseeritud keevituse valdkonna koolituse läbiviimise alal ning omab keevitussertifikaatide väljaandmise õigust, lähtudes eeskirjadest DVS 1191 ja DVS 1192.

Kutseeksameid läbiviivate erialaliitude poolt on kool tunnustatud kutseksamikeskusena kõikides õppekavarühmades.

Metallilõikepinkidel töötaja treial/freesia

ÕppeliikKutsekeskharidusõpeÕppevormStatsionaarne, päevane õpeEeldus alustamiseksPõhiharidusÕppeaeg3 aastatTase4.taseÕppekeeleesti, vene
ÕppeliikKutseõpeÕppevormStatsionaarne, õhtune õpeEeldus alustamiseksPõhiharidusÕppeaeg1 aastaTase4.taseÕppekeeleesti, vene

Eriala kirjeldus

Õppekava raames õpitakse lugema tehnilisi jooniseid ning erinevatel trei- ja freespinkidel töötlema kõiki kaasaegses masinaehituses kasutatavaid materjale. Võimalik on valida  kas ainult treimise või freesimise oskus. Meie kool on aga üks vähestest, kus võimalik omandada trei- või freespingitöö oskused 4.kutsetasemel.

Õppetöökojad

Õppetöökojad on varustatud kaasaegse tehnoloogiaga, mis loob turvalise ja inspireeriva keskkonna metallilõikepinkidel töötaja eriala omandamiseks.

Metallilõikepinkidel töötaja erialal:

•  Kaasaegne, käsijuhtimisega trei- ja freespinkide õppeklass
  •  CNC trei- ja freespinkide õppetöökoda ja õppeklass
  •  Materjalide ettevalmistamise ruumid
  •  Erinevad käsitööriistad
  •  Mõõtevahendid

Tööohutus ja töötervishoid

Õppetöökojas töötamiseks peavad õppijal olema isiklikud erialale vastavad tööriided, peakate, turvajalatsid.

Individuaalsed isikukaitsevahendid on kooli töökojas. Õpilane saab kasutada isiklikku, nõuetele vastavat turvavarustust nt kaitseprille, kindaid ja kuulmiskaitsevahendeid.

Isikukaitsevahendil peab olema nõuetele vastavust tõendav CE tähis.

Enn Helemäe