Vastuvõtt

Erialade tutvustus

Tallinna Lasnamäe Mehaanikakool on 1.septembril 1971. aastal asutatud riiklik kutseõppeasutus.

Mehaanikakoolist on kujunenud regionaalne kutseõppeasutus, kus on loodud kaasaegsed õppimisvõimalused esmase kutseõppe ja täienduskoolituse läbiviimiseks. Kooli strateegia kujundamine ja selle elluviimine baseerub riiklikult eraldavatel ressurssidel ning on kooskõlas üldise hariduspoliitikaga ja seda reguleerivate normdokumentidega.

Koolis tähtsustatakse tööandjate usalduse hoidmist. Alates 2005. aastast on koolil ISO 9001 ja 2012.aasta kevadest ISO 14001 sertifikaat. Läbi kvaliteedi- ja keskkonnapoliitika järgimise ja integreeritud juhtimissüsteemi rakendamise tagatakse huvipoolte, õiguslike ja muude nõuete täitmine ning juhtimissüsteemi ja protsesside pidev parendamine.

Ainukese koolina vabariigis on kool sertifitseeritud keevituse valdkonna koolituse läbiviimise alal ning omab keevitussertifikaatide väljaandmise õigust, lähtudes eeskirjadest DVS 1191 ja DVS 1192.

Kutseeksameid läbiviivate erialaliitude poolt on kool tunnustatud kutseksamikeskusena kõikides õppekavarühmades.

CNC metallilõikepinkidel töötaja spetsialiseerumisega treial või freesija

ÕppeliikKutseõpeÕppevormStatsionaarne, õhtune õpeEeldus alustamiseksKeskharidus. Erialane 4.tase või vastavad kompetentsidÕppeaeg 6 kuudTase5. taseme jätkuõpeÕppekeeleesti, vene

Eriala kirjeldus

CNC metallilõikepinkide operaator on õppekava, mille läbimise käigus omandatakse CNC trei- ja freespinkidel töötamise praktilised oskused pingi olemasolevaid juhtprogramme.

Õppetöö korraldus

Praktika toimub ettevõttetes õppetöögraafiku alusel.

Õppetöögraafik on üldjuhul jagatud põhimõttel, 2 nädalat õppetöö koolis ja 2 nädalat praktika ettevõttes.

Õppetöökojad

CNC metallilõikepinkidel töötaja eriala omandamiseks on loodud kaasaegsed tingimused.

• Arvutiklass
  • CNC trei- ja freespinkide õppetöökoda ja õppeklass
  • Kaasaegne, käsijuhtimisega trei- ja freespinkide õppeklass
  • Materjalide ettevalmistamise ruumid
  • Erinevad käsitööriistad
  • Mõõtevahendid

Tööohutus ja töötervishoid

Õppetöökojas töötamiseks peavad õppijal olema isiklikud erialale vastavad tööriided, peakate, turvajalatsid.

Individuaalsed isikukaitsevahendid on kooli töökojas. Õpilane saab kasutada isiklikku, nõuetele vastavat turvavarustust nt kaitseprille, kindaid ja kuulmiskaitsevahendeid.

Isikukaitsevahendil peab olema nõuetele vastavust tõendav CE tähis.

Enn Helemäe